неділю, 14 лютого 2016 р.

2016  


Серед обов'язкових предметів для випускників, які складатимуть ЗНО, – українська та іноземна мови, на вибір школяра – математика або історія. У Міністерстві освіти і науки України надали роз’яснення щодо запровадження у 2016 році обов’язкового тесту ЗНО з іноземної мови для випускників загальноосвітніх шкіл.

«Раніше випускні іспити для 11 класу проводилися безпосередньо в школі та оцінювалися за 12-бальною шкалою. ЗНО здавалося окремо, у формі тесту і окремо оцінювалося відповідними балами. В 2015 році був проведений експеримент – поєднання ДПА (випускного іспиту) та ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) з української мови. Така практика дала позитивні результати, оскільки дозволила учням зосередитися на підготовці саме до ЗНО, не витрачаючи час та зусилля ще й на здачу випускного іспиту з української мови», – мовиться в заяві Міносвіти. 
У МОН стверджують, що поєднання ЗНО та випускного іспиту «дозволило отримати загальну картину рівня підготовки наших учнів з предмету «Українська мова та література».
У зв’язку з цим у Міносвіти вирішили в 2016 році розширити практику загальнообов’язкових іспитів у форматі  ЗНО+ДПА. Тепер усі учні-випускники 11 класу складатимуть об’єднаний тест вже з трьох предметів – української мови та літератури, іноземної мови та математики або історії (на вибір).
«Обов’язкове складання ДПА у формі ЗНО з іноземної мови часто називають «обов’язковим ЗНО з англійської», проте це не зовсім так – учні можуть складати іспит з тієї іноземної мови, яка в них в школі була «основною іноземною». Тобто, якщо це була школа, наприклад, з поглибленим вивченням німецької мови – то випускники можуть писати тест саме з німецької мови», – наголосили в Міністерстві.
При цьому в МОН спростовують розповсюджену серед майбутніх абітурієнтів думку про те, що ЗНО з іноземної мови буде обов’язковим для вступу до університетів і може завадити тим випускникам, у яких іноземна мова не викладалася належним чином у школі, стати студентами. 
«Ці твердження не відповідають дійсності – шанси стати студентами у випускників 2016 року будуть такими ж самими, як і у випускників 2015 року. Результат ЗНО з іноземної мови матиме значення тільки для тих абітурієнтів, які обиратимуть відповідні університети та спеціальності, де знання іноземної мови є критично важливим і зазначене в правилах прийому – наприклад, при вступі на спеціальність «англійська мова та література», – зазначають у Міносвіти.
Нагадаємо, 21 вересня прес-служба МОН оприлюднила терміни складання ДПА та ЗНО у 2016 році та перелік обов'язкових предметів, до якого потрапили  українська та іноземна мови. Обов'язкове складання ЗНО з іноземної мови викликало хвилю обурень випускників та їхніх батьків, які стверджували, що добре підготуватися до тестування за один навчальний рік буде дуже складно.

Немає коментарів:

Дописати коментар